CZĘŚCI DO ŁADOWAREK CHIŃSKICH

Odwiedź sklep Apsmachines.eu

 

Chiny jako potęga gospodarcza rozwijają się prężnie w każdej dziedzinie. Ich wpływy nie omijają także przemysłu budowlanego, rolniczego i szeroko pojętego przemysłu. Chińskie ładowarki od lat cieszą się dużą popularnością wśród polskich użytkowników. Cenione są za przystępną cenę, funkcjonalność i dostępność części zamiennych. Sprawdźmy, jakie części są najbardziej pożądane do chińskich maszyn budowlanych.

Najpopularniejsze marki z Dalekiego Wschodu

Określenie “chińskie ładowarki” jest pojęciem szerokim i nie odnosi się oczywiście do jednego typu urządzeń. Na rynku dostępne są bowiem miniładowarki, koparko-ładowarki, ładowarki kołowe czy czołowe. Ponadto, mogą być one wyprodukowane przez różnych producentów. Przyjrzymy się najpopularniejszym markom. Ich mnogość jest wręcz zdumiewająca, zatem nie sposób wymienić wszystkich.

Jednym z gigantów w tej branży jest firma XCMG – Europa, dystrybuująca popularne modele ładowarek ZL. Jak podpowiada nazwa spółki, zajmują się oni dystrybucją przede wszystkim na teren Starego Kontynentu, w tym oczywiście na Polskę. Rynek wtórny nie obfituje w wiele ofert, ponieważ nabywcy maszyn tej marki niechętnie się z nimi rozstają, a bogaty rynek części do ładowarek chińskich pozwala na naprawę niemal każdej usterki. Ponadto, firma oferuje ładowarki z certyfikatami CE, które są wymagane w całej Unii Europejskiej, a używanie sprzętu bez nich może być surowo ukarane.

Kolejnym potentatem jest bez wątpienia producent Liugong. Modele tej firmy, takie jak na przykład CLG pojawiają się na rynku w bardzo konkurencyjnych cenach. Jak wynika z opinii, nie odstają one znacząco od włodarzy przemysłu maszyn budowlanych jak Volvo czy JLB. Propozycji można by zatem wymieniać w nieskończoność, ponieważ chińskie ładowarki na dobre zagościły w naszym kraju i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Ich kondycja wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, a konkurencyjne ceny przyciągają potencjalnych klientów. Usterki owszem, zdarzają się, ale dzięki ofertom części zamiennych ich naprawa nie jest szczególnie problematyczna.

Jakie części do ładowarek chińskich?

Ciężko pracujące maszyny są narażone na awarie. Po wystąpieniu defektu uniemożliwiającego dalszą pracę należy czym prędzej wezwać wykwalifikowany serwis techniczny. Dlaczego? Z dwóch powodów. Po pierwsze, im dłuższy przestój na placu budowy tym gorzej dla postępu pracy. Jeżeli firma nie posiada maszyn zastępczych, wówczas może to generować ogromne koszty. Naprawa chińskich ładowarek to także zabieg skomplikowany, który powinien być wykonywany przez doświadczonych mechaników. Dzięki temu unikniemy pogorszenia sytuacji i otrzymamy fachową diagnostykę oraz poradę na przyszłość. Co najczęściej się psuje? To zależy. Bardzo popularnymi awariami są wszelkiego rodzaju wycieki płynów eksploatacyjnych, zatarcie łożysk korbowodowych czy usterki turbiny. Tak na prawdę, na budowie może zdarzyć się wszystko.

Czasem występują sytuacje, że naprawa na miejscu za pomocą dostępnych środków jest niemożliwa. Wówczas wymagany będzie zakup części do ładowarek chińskich. Nie stanowi to problemu, ponieważ tych na rynku nie brakuje. Mnogość ofert sprawia, że aktualnie możemy naprawić praktycznie wszystko. Od elementów silnika, przez sprzęgło i zawieszenie aż po układ hamulcowy. Dostępne są ramiona, wymienne opony, filtry, części napędowe i wiele, wiele innych. Właściwie nie ma powodu, żeby obawiać się o dostępność części zamiennych.

A jak wygląda sprawa z cenami? No cóż, tutaj również jest całkiem nieźle. Przykładowo wymienna opona to koszt rzędu kilkuset złotych, w zależności od producenta. Ciężko zrobić rzetelne badanie rynku, ponieważ większość firm nie podaje ceny samych części, a jedynie usług serwisowych. Wiąże się to z tym, że wszelkiego rodzaju większe naprawy powinny być wykonywane przez konkretny podmiot specjalizujący się w tego typu rzeczach. Wówczas po wystąpieniu awarii, serwis zjawia się na miejscu i sprawdza czy jest możliwe szybkie zreperowanie maszyny. Jeżeli nie, należy odstawić ładowarkę na warsztat i tam zostanie wykonana wycena. Biorąc pod uwagę powszechność i dostępność części oraz ceny samych maszyn – nie trzeba martwić się o kosmiczne koszty.

Jeśli Twoja firma posiada maszyny budowlane z Chin lub planuje zakup takowych, powinieneś zbadać sytuację rynkową części zamiennych. Warto wówczas nawiązać trwałą współpracę z przedsiębiorstwem dystrybuującym części i serwisującym maszyny. Pozwoli to na eksploatacje urządzeń ze spokojną głową, ponieważ żadna usterka nie będzie wstanie trwale wstrzymać prac na budowie.

Shopping Cart
× Contact us