ŁADOWACZ CZOŁOWY I ŁADOWARKI CZOŁOWE

Wybierając odpowiedni rozmiar ładowacza czołowego należy kierować się konkretnymi parametrami. Wybór odpowiedniego rozmiaru oraz sprzętu z najwyższej półki gwarantuje prawidłowe i efektywne wykorzystanie urządzenia podczas wykonywanych prac.

Schmidt Machinery – czołowy producent

Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości ładowarek kołowych, wózków widłowych, ładowarek czołowych i sprzętu o szerokiej gamie. Urządzenia są odporne na obciążenia i uszkodzenia. Niezwykłą zaletą jest prosta obsługa, która usprawnia prace. Multifunkcyjność dopracowana na każdym szczeblu zapewnia współpracę wszystkich podzespołów z dodatkowym osprzętem. Firma produkuje maszyny używane w rolnictwie, budownictwie i przemyśle. Sprzęt jest najwyższej jakości, dlatego tak często spotykany jest w gospodarstwach oraz w przedsiębiorstwach.

Ładowacz czołowy a ładowarka

Wybór to oczywiście kwestia indywidualna. Należy uwzględnić przeznaczenie urządzenia, wysokość do jakiej ma sięgać ramię oraz moc maszyny. Jeśli zależy nam na szybkości pracy wysięgnika najlepiej zdecydować się na ładowarkę czołową. Ma ona również większy zasięg ramienia i osiąga maksymalną wysokość pracy. Ładowarka jest zazwyczaj niższa od ciągnika i cięższa. Jeśli chodzi o skrętność to układ jezdny ładowarki jest bardziej zwrotny. Dzięki temu wszystkie koła są skrętne. Jednak ciągnik z ładowaczem również posiada mnóstwo atutów. Najczęściej pojawia się w gospodarstwach, gdyż jest po prostu maszyną uniwersalną.

Czym się kierować wybierając ładowacz czołowy?

Urządzenie montuje się do ramy ciągnika. Zazwyczaj jest jedno-, dwu-, trój-, lub czterosekcyjną konstrukcją. Zaletą jest możliwość montowania na ciągnikach o mocy już od 30 koni mechanicznych. Wydajność ładowacza czołowego zależy nie od siły traktora a od wydajności pompy hydraulicznej oraz od wielkości traktora. Czym większy traktor tym lepsza zwrotność i stabilność całej konstrukcji. Należy również wziąć pod uwagę zasięg ramienia. Jej wartość określa się od miejsca, w którym urządzenie zaczyna się obracać. Jest to szczególnie ważne, jeśli zależy nam na odpowiednim zapasie wysokości.

× Contact us